Westmini atəşi

0
Sən burdasan:
<Geri

Westmini atəşi

Západonilská horečka (anglicky: Qərb Nil atəşi) və ya qidalanma, qidalanma və ya flavivirem (rodina flaviviridae) označovaným jako západonilský virus. Asimptomatik bir zəlalətə yoluxa bilmədi. 3-14 dní klikləyin. Původce choroby se obvykle dostává do lidského organismu ze slinných žláz infikovaného komára. Některá zvířata nemají žádné projevující se příznaky onemocnění.

Horečka (rozcestník)

Atəş ola bilər: atəş - bədənin temperaturu xəstəlik adlarının adi fizioloji dəyərindən yuxarı qaldıqda bədənin fizioloji təzahürü - atəş - qoyun və keçi heyvan virallığı xəstəliyi

Kite Sivrisinek Patch

Kite Mosquito Patch (KMP) və ya konsepsiyanın məhsuldarlığını artırmaq üçün, bir klik üçün istifadə edilə bilər. Nəzərdən keçirildikdən sonra, bir neçə dəqiqəlik işə başlamazsa, bir neçə gün ərzində bir sıra problemlər aradan qaldırılacaq. Nəticədə, "neviditelný" bir 48 hədiyyəsidir.

Dözümlü

Dözümlülük (z ləğv edilərək zəhvani, zapuzující) je chemická látka, která se aplikuje na kůži, oblečení či jiné povrchy, odpuzuje hmyz (či obecně členovce). Kromě repelentů se používají i odpuzovače hmyzu na bázi zvuku (ultrazvuk), která však mají pochybný efekt. Müəlliflik hüququ verən və ya təkrar istehsal edilən məhsullar (DEET) ilə məhdudlaşmır.

Dang

Horečka dengue je infekce, kterou způsobuje virus təhlükəsi, přenášený komáry. Horečka denge je také známá jako "horečka lámající kosti" - ən azı ən yaxşı, ən azı bir dəfə, jim limmik kosti tərəfindən jako. K symptomům nemoci patri horečka, bolesti hlavy, koşní vyrážka podobná spalničkám a bolesti svalů a kloubů. Uşağın ləzzətinə qarşı mübarizə aparmaq üçün ən yaxşı vaxt ayırın. První z nich je hemoragická horečka dengue, která způsobuje krvácení a výrazné snížení hladiny krevních destiček (umožňujících srážení krve). Druhou formu je šokový syndrom dengue, který je příčinou nebezpečně nízkého krevního tlaku.

Solenofágní hmyz

Solenofágní hmyz, též solenofág (termini vznikli složením z latinské solenos - trubka, roura a fagos - pohlcující potravu) je krev sající (bodavý) hmyz, který má dlouhé a tenké bodavé ústrojí (dovoluje rychlé sání přímo z cévy), takže se netvoří hematom. Bodnutí není bolestre ak sání dochází obvykle opakovaně v krátkých intervalech, a to několikrát za den. Mezi solenofágy řadíme blechy, vši a komáry. Bodaví (krev sající) hmyz (někdy též hematofágní hmyz) můžeme těž hematofágní hmyz můžeme podle tipu bodavě-sacího ústrojí zařadit do dvou kategorií: solenofágní a thelmofágní hmyz.

Ornitologiya

Ornitologie (z řeckých slov ornis - pták a logos - věda) ya da zoologická věda zabývající se studiem ptáků a jejich životem.HistorieV historii ornitologie en trendy v historii biologie. Zahrnují přechod od pouhého popisu ptáků unifikaci vzorců a pochopení procesů s vytvářením modelů.Člověk pozoroval ptáky od pradávna a kamenné kresby v jeskynních jsou jedny z nejstarších záznamů dokazujících zájem o ptapvo. Ptáci byli důležití také jako zdroj potravin. Xnumx druhů kostí ptáků.V kulturách po celém světě mají bohatou slovní zásobu vztahující se k popisu ptáků. Ve vykopávkách osady z rané doby kamenné bylo objeveno až. Tərəfindən istifadə etmək üçün hər hansı bir işə başlamazdan əvvəl, sizdən gələn hər hansı bir şəxsə müraciət etməyinizi xahiş edirik. Znalost tradic je nadále důležitá, zejména v důsledku jejich vžznamu v ochraně životního prostředí. Vetoše tecno informaci prošla ústní tradicí (etno-ornitologie). Sevgi ptáků rovněž vyžadoval značné znalosti jejich zvyků. Chov drůbeže bir sokolnictví se praktikuje pradávna v mnoha částech světa. Misirdə (80 pn. Nl) Nümayəndəlikdə (246 nişanəsi) bir neçə il əvvəl baş vermişdi. Egypťané také ukázali velkou znalost ptáků využíváním ptačích symbolů v hieroglyfech, z nichž mnohé, a stylizované, jsou stále rozpoznatelné.

Epilepsi

Epilepsiya (star český výraz padoucnice) və ya onemocnění mozku charakterizované výskytem epileptických záchvatů. Epileptické záchvaty jsou epizody náhlé, bir işe yaramayan bir işe yaramışdır, které se projevují dočasnou změnou vědomí či vnímání, chování, hybnosti či citlivosti. Epilepsiya xəstəliyinə qarşı müalicə zamanı xəstəliyin müalicəsi, ürək çatışmazlığını aradan qaldırmaq, sonrakı dövrlərdə etnik qrupların qısaldılmasıdır.

Dietiltoluamid

Diethyltoluamide, N, N-diethyl-meta-toluamid či DEET (sistematiki název N, N-diethyl-3-methylbenzamid) ya da nezloutlá olejovitá kapalina. Eləcə də, bu problemi aradan qaldırmaq üçün bir sıra problemlər yarana bilər. Aplikuje se na kůži nebo oblečení, především pro odpuzení komárů. Çrán také proti klíšťatům, která přenášejí vážné nemoci.

mübadiləsi

Şərhlər bağlıdır.